W PONIEDZIAŁEK I WTOREK UTRUDNIENIA NA CZARNIECKIEGO

Data dodania: 19 października 2023 12:49
źródło: powiatwodzislawski.pl

Uwaga kierowcy. W najbliższy poniedziałek i wtorek, 23 – 24 października, nie będzie możliwy przejazd ulicą Stefana Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim (na odcinku od byłego wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ulicą Jastrzębską).

W tych dniach firma odpowiedzialna za przebudowę drogi powiatowej nr 5020S zaplanowała układanie warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni. Prace potrwają dwa dni. Po ich zakończeniu przywrócona zostanie możliwość dojazdu do posesji oraz siedzib firm.

Przypominamy, iż przedmiotem inwestycji jest przebudowa ponad dwukilometrowego odcinka drogi od skrzyżowania z ul. Jastrzębską (droga wojewódzka) do skrzyżowania z ul. Mszańską, Turską i Skrzyszowską (tzw. skrzyżowanie pięciu dróg). Zadanie obejmuje również modernizację chodników i poboczy, budowę odwodnienia drogi, budowę ścieżki rowerowej (na odcinku od ulicy Odrodzenia do ulicy Jastrzębskiej), a także przebudowę skrzyżowań z ul. Teligi i Piaskową, ul. Batalionów Chłopskich i ul. Odrodzenia.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 13 milionów złotych. Znaczna część zadania zostanie pokryta ze środków zewnętrznych. Na tę inwestycję Zarząd Powiatu pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dofinansowanie w wysokości 55% kosztów kwalifikowanych, tj. ponad siedem milionów złotych. Pozostałą część inwestycji współfinansują wspólnie Powiat Wodzisławski i Miasto Wodzisław Śląski.

Wykonawcą inwestycji została wyłoniona w przetargu firma Auto Trans Asfalty sp. z o.o. z Gierałtowic.

 

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!