UWAGA: od poniedziałku zmiana organizacji ruchu na ul. Ogrodowej w Gorzycach

Data dodania: 30 kwietnia 2020 11:00
UWAGA: od poniedziałku zmiana organizacji ruchu na ul. Ogrodowej w Gorzycach

Od poniedziałku, 4 maja, planowana jest zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej numer 5048 S (ulica Ogrodowa) w Gorzycach.

Prace związane są z przebudową sieci wodociągowej i budową kanalizacji sanitarnej. Inwestorem zadania jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wodzisławiu Śląskim, a wykonawcą firma Technical Solutions sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla.

Z uwagi na technologię robót nie ma możliwości utrzymania ruchu kołowego. Droga będzie zamknięta dla ruchu od skrzyżowania z ulicą Raciborską do posesji nr 19. Na wlotach drogi w Gorzycach i Olzie będzie umieszczone oznakowanie informujące o braku możliwości przejazdu. Wykonawca planuje zakończyć prace do sierpnia 2020 r.

Skróceniu ulegnie także linia autobusowa numer 32 z Wodzisławia Śląskiego do Uchylska, dla której ostatni przystanek zlokalizowano w Gorzycach na ulicy Kościelnej. Jednak w przypadku powrotu młodzieży do szkół jeszcze przed wakacjami uczniom dojeżdżającym do Wodzisławia Śląskiego zostanie zapewniony transport zastępczy.