UWAGA: CZASOWE ZAMKNIĘCIE UL. MSZAŃSKIEJ W WODZISŁAWIU ŚL.

Data dodania: 22 września 2020 11:43
UWAGA: CZASOWE ZAMKNIĘCIE UL. MSZAŃSKIEJ W WODZISŁAWIU ŚL.

W najbliższy piątek i sobotę (25 i 26 września 2020 r.) planowane jest całkowite zamknięcie dla ruchu modernizowanego odcinka ulicy Mszańskiej w Wodzisławiu Śląskim i ulicy Turskiej w Mszanie.  W trakcie prac wykonana zostanie warstwa ścieralna nawierzchni jezdni. W tym czasie uniemożliwiony będzie również dojazd do posesji.

Przypomnijmy, że w marcu ubiegłego roku władze Powiatu zgłosiły wniosek o dofinansowanie zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 5021S ul. Mszańska w Wodzisławiu Śląskim i ul. Turska w Mszanie” zarówno do Funduszu Dróg Samorządowych, jak i do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020. Wszystko po to, by zwiększyć szansę na pozyskanie dodatkowych środków na realizację inwestycji. W lipcu 2019 r. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach pozytywnie rozpatrzył wniosek o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. We wrześniu Powiat ogłosił przetarg na realizację inwestycji, natomiast z końcem listopada podpisano umowę z wykonawcą AUTO-TRANS Asfalty Sp. z o.o. z Gierałtowic, który złożył najkorzystniejszą ofertę.

Przedsięwzięcie obejmuje kompletną modernizację 1,8 km odcinka drogi od skrzyżowania ul. Mszańskiej z Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. do skrzyżowania ul. Turskiej z Skrzyszowską w Mszanie. Remont przewiduje ponadto przebudowę i budowę 1,5 km chodników, 10 miejsc postojowych, budowę i przebudowę 2 zatok autobusowych. Dodatkowo powstanie odwodnienie drogi oraz brakujące oświetlenie jezdni. W ramach robót przygotowawczych i wykończeniowych zaplanowano wzmocnienie skarp nasypu płytami ażurowymi oraz zabezpieczenie sieci gazociągowej, energetycznej i teletechnicznej.

Za utrudnienia przepraszamy.