BEZPIECZNIEJSZA DROGA DO SZKOŁY

Data dodania: 7 grudnia 2018 10:15
BEZPIECZNIEJSZA DROGA DO SZKOŁY

W ostatnim czasie w rejonie szkoły i przedszkola zlokalizowanego przy ulicy Armii Krajowej w Pszowie zainstalowane zostały nowe urządzenia, mające na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Są to radarowe mierniki prędkości wyposażone w wyświetlacze informujące kierowców o tym, z jaką prędkością się poruszają. Jeżeli kierowca dojeżdżając w okolice szkoły jedzie z dozwoloną prędkością, na wyświetlaczu pojawi się uśmiechnięta emotikonka w kolorze zielonym. W przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości urządzenie rozbłyśnie na pomarańczowo lub czerwono i wyświetlona zostanie smutna emotikona oraz symbol znaku „ograniczenie prędkości do 50 km/h”.

Ponadto na początku roku szkolnego w rejonach szkół podstawowych przy ulicy Powstańców Śląskich w Łaziskach oraz ulicy Raciborskiej w Gorzycach na przejściach dla pieszych zainstalowane zostały aktywne znaki D-6 wyposażone w czujniki ruchu i świetlne sygnalizatory ostrzegawcze, dzięki którym kierowcy będą ostrzegani o pieszym zbliżającym się do przejścia.

Wszystkie te urządzenia zostały zakupione i zainstalowane dzięki współpracy Powiatowego Zarządu Dróg z Fundacją „ORLEN – DAR SERCA”, która w ramach programu „Bezpieczna Droga do Szkoły” przekazała na rzecz Powiatu Wodzisławskiego darowiznę pieniężną w wysokości 58.900,00 zł na dooznakowanie przejść dla pieszych w rejonach szkół. Całkowity koszt inwestycji zamknął się w kwocie 66.014,90 zł .