BUDUJEMY SYGNALICJĘ ŚWIETLNĄ W GODOWIE

Data dodania: 2 grudnia 2020 13:29
BUDUJEMY SYGNALICJĘ ŚWIETLNĄ W GODOWIE

Na ul. 1 Maja w Godowie, na wysokości kościoła parafialnego i urzędu gminy, powstaje wzbudzana sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych.

Przejście dla pieszych przez ul. 1 Maja prowadzi na peron przystanków autobusowych, budnku urzędu gminy, kościołą parafialnego oraz do pobliskiego przedszkola. Ukształtowanie drogi oraz gęsta zabudowa wzdłuż pasa drogowego powodowała zmniejszoną widoczność, a co za tym idzie przyczyniała się do niebezpiecznych dla pieszych sytuacji.

Dlatego, aby zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w tym miejscu, Powiat wspólnie z Gminą Godów zaplanował przeprowadzenia tej inwestycji. Powstająca właśnie sygnalizacja przewiduje priorytet dla samochodów. W przypadku pieszych naciśnięcie przycisków na sygnalizatorach wymusi zapalenie się czerwonego sygnału dla kierowców. W ramach inwestycji zaplanowano również doświetlenie istniejącego przejścia oraz zabudowę urządzenia do monitorowania ruchu drogowego.

Prace powinny zakończyć się do końca bieżącego roku, wówczas sygnalizacja zostanie uruchomiona. Koszt zadania wyniesie niecałe 94 tys. zł i zostanie sfinansowany wspólnie przez Powiat Wodzisławski i Gminę Godów. Wykonawcą z kolei jest wyłoniona w przetargu firma Fabryka Urządzeń Sygnalizacyjnych i Teletechnicznych „Sygnały” Sp. z o.o. z Rybnika. Inwestycja będzie objęta trzyletnią gwarancją.