UWAGA: Zmiany w działaniu sygnalizacji świetlnych

Data dodania: 23 marca 2020 12:24
UWAGA: Zmiany w działaniu sygnalizacji świetlnych

Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Syryni uprzejmie informuje, że w związku z wprowadzeniem działań profilaktycznych przeciw zakażeniom wirusem SARS-CoV-2 od dnia 23 marca 2020 r. (poniedziałek) wprowadza się zmiany w działaniu programów sygnalizacji świetlnych na sieci dróg powiatowych. Powyższe działania mają na celu wyłączenie przycisków uruchamiających zielone światło oraz przejście sygnalizacji w tryb pracy automatyczny lub ostrzegawczy.

Sygnalizacja świetlne na skrzyżowaniach będą działały w taki sposób, że faza pracy sygnalizacji obsługująca przejścia dla pieszych będzie uruchomiona na stałe, tzn. że piesi otrzymają sygnał zielony pomimo braku zgłoszenia poprzez wciśnięcie przycisku. Podobne rozwiązanie zostało wprowadzone na przejściu dla pieszych zlokalizowanym w ciągu ulicy św. Wawrzyńca w Wodzisławiu Śląskim. Od dziś działa ona w trybie stałoczasowym, co oznacza, że pieszy otrzyma sygnał zielony bez konieczności uruchamiania przycisku.

Pozostałe sygnalizacje świetlne wzbudzane na przejściach dla pieszych zostają natomiast przełączone w tryb ostrzegawczy. Sygnalizator widoczny na kierujących pojazdami będzie nadawał sygnał ostrzegawczy pulsujący, a sygnalizatory dla pieszych będą wyłączone. Na takim przejściu obowiązują zasady ruchu i przepisy takie, jak dla każdego oznakowanego przejścia dla pieszych w poziomie jezdni.