UWAGA: Skrzyżowanie pięciu dróg do przebudowy

Data dodania: 10 lipca 2020 13:30
UWAGA: Skrzyżowanie pięciu dróg do przebudowy

We wtorek, 14 lipca br., rozpoczynamy prace związane z przebudową skrzyżowania dróg powiatowych nr: 5008S (ulica Skrzyszowska), 5021S (ulica Mszańska) i 5020S (ulica Czarnieckiego) w Wodzisławiu Śląskim. Prace odbywać się będą  przy połówkowym zajęciu jezdni, zaś ruch drogowy sterowany będzie wahadłowo za pośrednictwem sygnalizacji świetlnej.  Wylot z ulicy Skrzyszowskiej oraz ulicy Czarnieckiego (kierunek Krostoszowice) będą wyłączone z użytkowania. Kierowcy zostaną o tym poinformowani za pomocą znaków informacyjnych umieszczonych w rejonie ulicy Mikołaja Kopernika w Wodzisławiu Śląskim oraz ulicy Wodzisławskiej w Krostoszowicach.

Prace związane z remontem skrzyżowania będą polegały na korekcie niwelety i wykonaniu nowych warstw konstrukcyjnych i nowej nawierzchni. Jego przebudowa będzie obejmować również wykonanie odwodnienia drogi,  wzmocnienie jej konstrukcji, wymianę krawężników oraz wymianę i przełożenie chodników z kostki betonowej. Zaplanowane prace pozwolą na zmianę konstrukcji tarczy skrzyżowania wraz z przebudową istniejących ciągów pieszych. Tym samym wzrośnie komfort i bezpieczeństwo korzystania ze skrzyżowania, zarówno przez osoby zmotoryzowane jak i niechronionych użytkowników drogi. Wykonawcą inwestycji jest firma AUTO-TRANS Asfalty sp. z o.o. z Gierałtowic.

Warunki terenowe oraz technologia robót niestety uniemożliwiają utrzymanie ruchu na wlotach ulic: Stefana Czarnieckiego (w kierunku Krostoszowic), Skrzyszowskiej i Mszańskiej. Będą one zamknięte dla ruchu, o czym będzie informować tymczasowe oznakowanie. Przejazd będzie możliwy tylko na relacji: ulica Stefana Czarnieckiego (od drogi wojewódzkiej nr 933) – ulica Mszańska (w kierunku Turzy Śląskiej i drogi krajowej nr 78). Ruch będzie tam sterowany wahadłowo za pomocą sygnalizacji świetlnej. Objazd poprowadzono ulicami: Skrzyszowską w Mszanie, świętego Wawrzyńca, Leonida Teligi i Stefana Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim.

Za utrudnienia przepraszamy.