UWAGA: OD CZWARTKU ZAMYKAMY UL. TRAUGUTTA

Data dodania: 2 grudnia 2020 12:53
UWAGA: OD CZWARTKU ZAMYKAMY UL. TRAUGUTTA

Od czwartku, 3 grudnia 2020, planowana jest zmiana organizacji ruchu na ulicy Romualda Traugutta w Pszowie i Rydułtowach. Z powodu prowadzonej tam inwestycji droga na odcinku od skrzyżowania z ulicą Józefa Ignacego Kraszewskiego w Pszowie do posesji nr 167 (w rejonie skrzyżowania z ulicą Władysława Sikorskiego) w Rydułtowach będzie zamknięta dla ruchu.

Prace na ulicy Romualda Traugutta prowadzone są od października 2020 r. Związane są z przebudową odcinka o długości około 870 m. Obejmują wykonanie nawierzchni jezdni, przebudowę skrzyżowania z ul. Władysława Sikorskiego, a także budowę chodników, ścieżki rowerowej oraz odwodnienia drogi i wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Od 3 grudnia 2020 r. na odcinku od skrzyżowania z ulicą Józefa Ignacego Kraszewskiego w Pszowie do posesji nr 167 (w rejonie skrzyżowania z ulicą Władysława Sikorskiego) w Rydułtowach droga będzie zamknięta dla ruchu. Zakaz nie będzie dotyczył pojazdów komunikacji miejskiej, pojazdów budowy oraz mieszkańców posesji położonych wzdłuż odcinka drogi objętego robotami. Ruch pojazdów wyłączonych spod zakazu będzie sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej.

W celu ominięcia zamkniętego odcinka drogi zaleca się poruszanie ulicami: Plebiscytową i Bohaterów Warszawy w Rydułtowach, Ignacego Domeyki i Józefa Rymera w Radlinie i Józefa Kraszewskiego w Pszowie.

Przebudowa ul. Traugutta w Pszowie kosztować będzie ok. 3,6 mln zł i potrwa do maja 2021 r. Na realizację zadania Powiat Wodzisławski pozyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie ponad 1,7 mln zł. Pozostałą kwotę (1,9 mln zł) Powiat wspólnie z Miastem Pszów sfinansują z własnych budżetów.

Za utrudnienia przepraszamy!