UWAGA: OD 3 LISTOPADA ISTOTNE ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU NA RADLIŃSKIEJ

Data dodania: 27 października 2021 14:13
UWAGA: OD 3 LISTOPADA ISTOTNE ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU NA RADLIŃSKIEJ

UWAGA: Od 3 listopada (środa) na ulicy Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim wprowadzone zostaną istotne zmiany w organizacji ruchu drogowego. Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Leszka do skrzyżowania z ulicą Kokoszycką ruch prowadzony będzie jednokierunkowo (od centrum Wodzisławia Śląskiego w stronę Radlina). Zmianie ulegnie również trasa kursowania autobusów Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju, który będzie korzystał z objazdu. Operator umieści wkrótce szczegółowe informacje na swojej stronie internetowej pod adresem http://mzkjastrzebie.com/.

Przypominamy, iż przebudowa ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim wykonana zostanie na odcinku 833 mb.  Do realizacji przewidziano przebudowę chodników, kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni jezdni. W ramach inwestycji zostanie także wykonana kanalizacja sanitarna w ramach realizacji tzw. zamówienia wspólnego z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wodzisławiu Śląskim.

Całkowita wartość inwestycji to 3 mln zł, z czego dofinansowanie pozyskane przez Zarząd Powiatu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi prawie 1,7 mln zł. Resztę stanowi wkład własny, który zostanie sfinansowany z budżetów powiatu oraz miasta Wodzisławia Śl.

Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec 2022 r.