UWAGA! Kolejne drogi powiatowe do przebudowy

Data dodania: 15 czerwca 2018 13:33
UWAGA! Kolejne drogi powiatowe do przebudowy

Jak poinformował wykonawca inwestycji, firma Eurovia Polska SA, w piątek 15 czerwca około południa planowane jest wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na ul. Karola Miarki w Pszowie od skrzyżowania z ul. Rodakowskiego w stronę Syryni do posesji nr 43.
Z powodu prac drogowych, jakie zaplanowano na tym odcinku drogi zajęty zostanie jeden pas jezdni, a ruch będzie odbywać się wahadłowo i sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. W ramach inwestycji zostanie przebudowany fragment ul. Karola Miarki w Pszowie o ogólnej długości 224m. Zakres robót budowlanych przewiduje budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę chodników oraz przebudowę konstrukcji jezdni wraz z nawierzchnią. Termin realizacji inwestycji to połowa sierpnia, a jej koszt to ok. 747 tys. zł.
Z kolei w Rogowie zaplanowano rozpoczęcie robót związanych z budową chodnika przy ul. Wodzisławskiej. Odcinek objęty inwestycją obejmuje fragment drogi powiatowej od skrzyżowania z ul. Poprzeczną do skrzyżowania z ul. Wrzosową. W ramach inwestycji powstanie 150 mb nowego chodnika dla pieszych oraz nowe oznakowanie pionowe i poziome. Koszt inwestycji to ok. 95 tys. zł.
To nie wszystkie roboty które zaplanowano w przyszłym tygodniu. W Gminie Lubomia na drodze powiatowej nr 3512S (ul. Raciborska) w Syryni rusza inwestycja związana z przebudową nawierzchni drogi. Przebudowana zostanie jezdnia wraz z infrastrukturą towarzyszącą na długości ok. 850 mb. Koszt inwestycji to ok. 490 tys. zł.
Trwają również intensywne prace przy opracowywaniu czasowej organizacji ruchu dla kolejnych inwestycji: przebudowa ul. Szymanowskiego w Marklowicach, przebudowa ul. Kopernika w Wodzisławiu Śląskim, przebudowa ul. Gorzyckiej w Czyżowicach, przebudowa ul. Kraszewskiego w Pszowie oraz przebudowa ul. Korfantego w Radlinie.