AKTUALIZACJA: UL. RADLIŃSKA W WODZISŁAWIU ŚL. BĘDZIE NIEPRZEJEZDNA W PONIEDZIAŁEK

Data dodania: 1 czerwca 2022 08:21
AKTUALIZACJA: UL. RADLIŃSKA W WODZISŁAWIU ŚL. BĘDZIE NIEPRZEJEZDNA W PONIEDZIAŁEK

AKTUALIZACJA

Z uwagi na niekorzystne prognozy pogody, zaplanowane wcześniej roboty drogowe związane z układaniem nawierzchni ścieralnej, zostały przełożone na dzień 6 czerwca 2022 r. (poniedziałek). Tym samym droga zostanie zamknięta do ruchu w godzinach od 8.00 do 19.00. Prace będą prowadzone w taki sposób aby umożliwić dojazd do Centrum Medycznego “MEDHOUSE”.


4 czerwca (sobota) planowane jest wdrożenie kolejnego etapu przebudowy drogi powiatowej nr 5003S (ul. Radlińska) w Wodzisławiu Śląskim. Wykonawca robót zaplanował w tym dniu całkowite zamknięcie dla ruchu drogi powiatowej na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Leszka a skrzyżowaniem z ulicą Kokoszycką. Utrudnienia te związane są z koniecznością wykonania nawierzchni ścieralnej jezdni. Prace będą prowadzone w godzinach od 7.00 do 19.00, po czym przywrócony zostanie ruch drogowy na powyższym odcinku. Za utrudnienia przepraszamy.

Przypominamy, iż przebudowa ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim wykonana zostanie na odcinku 833 mb.  Do realizacji przewidziano przebudowę chodników, kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni jezdni. W ramach inwestycji zostanie także wykonana kanalizacja sanitarna w ramach realizacji tzw. zamówienia wspólnego z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wodzisławiu Śląskim.

Całkowita wartość inwestycji to ponad 3 mln zł, z czego dofinansowanie pozyskane przez Zarząd Powiatu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi prawie 1,7 mln zł. Resztę stanowi wkład własny, który zostanie sfinansowany z budżetów powiatu oraz miasta Wodzisławia Śl.