OD PONIEDZIAŁKU UTRUDNIENIA W RUCHU NA DROGACH POWIATOWYCH

Data dodania: 5 marca 2021 17:42
OD PONIEDZIAŁKU UTRUDNIENIA W RUCHU NA DROGACH POWIATOWYCH

Wykonawca odpowiedzialny za budowę kanalizacji sanitarnej i wodociągu w rejonie ulicy Piaskowej w Gorzycach poinformował o zmianie terminu zamknięcia drogi.  Od 4 marca ulica Piaskowa będzie zamknięta od skrzyżowania z ulicą Rybnicką (droga krajowa nr 78) na odcinku 100 m w kierunku Czyżowic. Na wlocie drogi w Czyżowicach oraz na ulicy Rybnickiej w Gorzycach będzie umieszczone oznakowanie informujące o braku możliwości przejazdu. Wykonawca poinformował, że zamknięcie będzie trwało około miesiąca.  Zgodnie z informacją podaną przez Starostę Wodzisławskiego zmianie ulegnie również przebieg linii autobusowej numer 36 Wodzisław Śląski – Jastrzębie-Zdrój przez Czyżowice. Autobusy będą kursować objazdem, w związku z czym nie będą obsługiwane przystanki: Gorzyce Piaskowa Urząd Gminy, Gorzyce Piaskowa i Czyżowice Gorzycka. Prace związane są z budową kanalizacji sanitarnej i przebudową sieci wodociągowej. Inwestorem zadania jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wodzisławiu Śląskim, a wykonawcą robót firma Technical Solutions sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla.

Na ulicy Radlińskiej w Wodzisławiu  Śląskim planowana jest z kolei budowa obiektu handlowego. Wykonawca inwestycji poinformował, iż od 4 marca  na odcinku od ronda Nowomiejskiego do ul. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zmieni się istniejąca organizacja ruchu. Chodnik znajdujący się w rejonie stacji paliw zostanie wyłączony z użytkowania. Podobnie na jezdni powstanie lewoskręt umożliwiający dojazd do planowanej inwestycji. Utrudnienia potrwają do końca lipca 2021 r.

Dodatkowo należy zwracać szczególną uwagę poruszając się ulicą Dworcową w Olzie. Wykonawca kanalizacji sanitarnej poinformował o kontynuowaniu prac, tym samym zamknięty dla ruchu będzie odcinek drogi powiatowej pomiędzy ulicami Bogumińską i Wiejską.

 


 
Image by suwichan pralomram from Pixabay