UWAGA: 29 – 30 SIERPNIA ZAMKNIĘCIE ULICY RACIBORSKIEJ

Data dodania: 25 sierpnia 2020 09:58

W dniach 29 – 30 sierpnia 2020 r. (sobota i niedziela) planowane jest zamknięcie dla ruchu drogi powiatowej nr 3512S (ulica Raciborska) w Bełsznicy i Gorzycach na odcinku od skrzyżowania z drogą gminną ulicą Czyżowicką do przejazdu kolejowego. W tym terminie Wykonawca robót przystąpi do układania ostatniej warstwy nawierzchni jezdni. Ruch drogowy na odcinku objętym robotami zostanie całkowicie wstrzymany, jednocześnie dojazd do posesji nie będzie możliwy.

Zmieni się również sposób kursowania autobusów PKS. Linia nr 34 z Wodzisławia Śląskiego do Bluszczowa będzie kursowała przez Czyżowice, z pominięciem przystanków w Bełsznicy i Gorzycach przy ulicy Raciborskiej.

Przypominamy, iż w ramach inwestycji przebudowana zostanie droga powiatowa na ogólnej długości 1378 m. Wykonana zostanie nowa konstrukcja drogi (1378 m), przebudowie ulegną również chodniki (1378 m). Pojawi się także nowa ścieżka rowerowa (443 m) i ciąg pieszo rowerowy (95 m).

Na cały czas prowadzenia robót, na odcinku Gorzyce – Syrynia, został wyznaczony objazd poprowadzony drogą krajową nr 78 z Gorzyc w kierunku Zabełkowa, dalej drogą krajową nr 45 do Krzyżanowic, a następnie drogą wojewódzką nr 936 do Syryni. Objazd nie dotyczył mieszkańców przebudowywanego odcinka drogi, przedsiębiorców i autobusów komunikacji publicznej. Nie mniej jednak z uwagi na specyfikę robót w dniu fizycznego zamknięcia drogi tj. 8 – 9 sierpnia br. objazd dotyczyć będzie wszystkich kierowców.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy!