TRAUGUTTA W PSZOWIE DO PRZEBUDOWY

Data dodania: 1 października 2020 09:13
TRAUGUTTA W PSZOWIE DO PRZEBUDOWY

Od poniedziałku, 5 października, ruch drogowy na ulicy Romualda Traugutta w Pszowie sterowany będzie wahadłowo przy pomocy sygnalizacji świetlnej. Utrudnienia związane będą z rozpoczynającą się przebudową drogi powiatowej nr 5024S na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kraszewskiego do skrzyżowania z ulicą Sikorskiego.

Za realizację przedsięwzięcia odpowiada firma Technical Solution sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla, która w przetargu ogłoszonym przez Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. złożyła najkorzystniejszą ofertę na kwotę niespełna 3,6 mln zł. Za tę cenę całkowicie przebudowany zostanie odcinek o długości niemal kilometra. Zakres robót obejmie m.in. wykonanie nawierzchni i konstrukcji jezdni, chodników, odwodnienia drogi oraz ścieżki rowerowej, a także oznakowanie pionowe i poziome i likwidację tunelu pod drogą. Wykonawca będzie mieć czas na ukończenie zadania do maja przyszłego roku.

Inwestycja w połowie współfinansowana jest ze środków, jakie zarząd powiatu pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych. Drugą połowę sfinansują z własnych budżetów samorządy Powiatu Wodzisławskiego oraz Miasta Pszowa.